.

.

New
Xiaomi Redmi 10A Dual SIM, 32 GB складирање + 2 GB RAM меморија, фабрички GSM отклучен, меѓународна верзија -

Xiaomi Redmi 10A Dual SIM, 32 GB складирање + 2 GB RAM меморија, фабрички GSM отклучен, меѓународна верзија -

DEN 1583.68

Стока
Во продавницата

Dual Nano SIM + Micro SD 4 G : LTE FDD : B1/2/3/4/5/8/8/20/284 G : LTE TDD : B38/40/B41 3 G : WCDMA : B1/2/5/8 2 G : GSM : 850 900 1800 1900 MHz. Нема да работи на Verizon AT & T/Boost/Cricket/Metro компјутери или кој било носач на CDMA. 4 G светски отклучен двојно нано -сим. FCC ID : 2 AFZZ33 L2 G. Камери : 13 MP, f/2.2, (широк), 1,0 μm, AF 5 MP (селфи),. Батерија : li-јон 5000 m Ah, не-отстранлив. Фабричките отклучени паметни телефони се компатибилни со повеќето носители на GSM. Овој телефон не е компатибилен CDMA превозници како Verizon, Sprint и Boost. Приказ : IPS LCD, 400 NITS (TYP) 6,53 инчи, 102,9 cm2 (~ 81,0% сооднос екран-на-тело) 720 x 1600 пиксели, сооднос 20 : 9 (~ 269 ppi густина). Dual Nano SIM + Micro SD 4 G : LTE FDD : B1/2/3/4/5/8/8/20/284 G : LTE TDD : B38/40/B41 3 G : WCDMA : B1/2/5/8 2 G : GSM : 850 900 1800 1900 MHz. Нема да работи на Verizon AT & T/Boost/Cricket/Metro компјутери или кој било носач на CDMA. 4 G светски отклучен двојно нано -сим. FCC ID : 2 AFZZ33 L2 G. Камери : 13 MP, f/2.2, (широк), 1,0 μm, AF 5 MP (селфи),. Батерија : li-јон 5000 m Ah, не-отстранлив. Фабричките отклучени паметни телефони се компатибилни со повеќето носители на GSM. Овој телефон не е компатибилен CDMA превозници како Verizon, Sprint и Boost. Приказ : IPS LCD, 400 NITS (TYP) 6,53 инчи, 102,9 cm2 (~ 81,0% сооднос екран-на-тело) 720 x 1600 пиксели, сооднос 20 : 9 (~ 269 ppi густина). Redmi 10 A е поттикнат од не-отпуштена батерија Li-PO 5000 m Ah и работи на оперативниот систем Android 11 + MIUI 12.5, обезбедувајќи непречено функционирање на уредот. Напојуван од Media Tek MT6762 G Helio G25 Octa-Core процесор додека графичкиот процесор е Power VR GE8320. Задната камера се состои од леќи со сензори од 13 MP додека предната камера има сензор од 13 MP. Паметниот телефон доаѓа со големина од 6,53 инчи и дисплејот е IPS LCD капацитивен екран на допир кој обезбедува резолуција од 720 x 1600 пиксели. Xiaomi Redmi 10 A е опремена со сензори како што се отпечаток од прсти (задно поставено), акцелерометар и близина. Паметниот телефон има Micro USB 2.0, GPS со A-GPS, GLONASS, BDS и Bluetooth 5.0. Димензијата на паметниот телефон е 164,9 x 77 x 9 mm и тежи 194 грама.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи