.

.

New
Обука за обука за раст на мускулите на латекс, фитнес додаток за нозе на рацете, ограничувања за ограничување на проток, ленти за ограничување на проток, ленти за ра?

Обука за обука за раст на мускулите на латекс, фитнес додаток за нозе на рацете, ограничувања за ограничување на проток, ленти

DEN 3.33

Стока
Во продавницата

91oz боја : како што е прикажано Големина : Прибл. Премиум материјал : Направено од премиум латекс, опсегот за ограничување на протокот е истегнат, издржлив, сигурен, практичен и има долг животен век. Карактеристики : 1. Објавувања за ограничување на растот лесни за носење : лентите за оклузија на фитнес се лесни за носење, удобни внатрешни постави и меки рабови дизајнирани за да спречат размав и непријатност. Латекс проток на крв промовира раст на мускулите : лентите за ограничување на протокот на латекс можат да предизвикаат хипертрофија при многу ниски оптоварувања, 10 до 30 проценти од 1 RM и можат да ја зголемат синтезата на мускулните протеини, изразот NOS - 1 и сигнализацијата на m TOR, со што ќе се зголеми растот на мускулите. Објавувања за ограничување на растот лесни за носење : лентите за оклузија на фитнес се лесни за носење, удобни внатрешни постави и меки рабови дизајнирани за да спречат размав и непријатност. Reduce Oxygen Supply : The muscle growth bands reduce oxygen supply to the muscles to pre fatigue the slow stretch muscle fibers and reduce their response to the exercise load, while also enabling the fast twitch muscle fibers to quickly respond to the exercise training load to Забрзај. Спецификација : Тип на ставка : Ограничувања за ограничување на протокот Материјал : латекс Тежина : приближно. Премиум материјал : Направено од премиум латекс, ограничувачкиот опсег е истегнат, траен, сигурен, практичен и има долг животен век.97in Погодно : За Заштитете ги зглобовите, рацете, половината, листата на пакети со телиња : 1 x ленти за ограничување на протокот на крв.

Карактеристики на производот

Item Type:
Flow Restriction Bands 
Material:
Latex
Weight:
Approx. 111g/3.91oz
Color:
As Shown 
Size:
Approx. 104x5cm/40.94x1.97in
Suitable:
For Protect Your Wrists, Arms, Waist, Calves
Package List:
1 x Blood Flow Restriction Bands :
Свеж

Поврзани производи